O PROJEKTE

Vo východnej časti mesta Poprad vznikne výstavbou polyfunkčného bytového komplexu CORRIB TOWER harmonicky a architektonicky ucelená časť obytného súboru, ktorá naznačuje nový spôsob ako moderne bývať a je pripravená vyjsť v ústrety aj tým najnáročnejším. Táto výrazná architektonická štruktúra je navrhnutá tak, aby poskytla svojim užívateľom praktickosť, súkromie a maximálny komfort súčasne.

Rezidencia sa nachádza v tichej lokalite Popradu s výhľadom na mesto Poprad, Vysoké a Nízke Tatry a okolie. Pozemok je situovaný medzi Francisciho a Levočskou ulicou s dobrou dostupnosťou do centra mesta i na neďaleký dialničný privádzač. Do centra mesta sa dostanete za približne 2 minúty pešej chôdze a komfort zabezpečuje aj dostupnosť verejnou hromadnou dopravou.

Všetky bytové priestory rezidencie CORRIB TOWER sú situované na druhom až ôsmom nadzemnom podlaží. Bývanie v tomto obytnom komplexe znamená vychutnávať si jeho kvality plnými dúškami. Byty majú výhodnú prevažne východo-západnú orientáciu.

Exkluzivitu života novostavby v Poprade znásobí chránený uzavretý preslnený dvor s oddychovou zónou a detským ihriskom. Ponuka služieb a množstvo kaviarní, obchodov a reštaurácií v blízkom centre mesta v rámci občianskej vybavenosti sa nepochybne stane atraktívnym a nápaditým novodobým lákadlom mnohých užívateľov.

Parkovanie je zabezpečené buď na chránenom parkovisku za budovou (55 parkovacích miest), alebo v podzemných garážach (18 parkovacích miest).Zaujímavosťou projektu je moderná architektúra, vysoký štandard používaných materiálov, dispozičné riešenie, kvalita prevedenia a individuálny prístup k jednotlivým klientom, pre ktorých sme vytvorili predstavu ideálneho bývania.

Priestory:

Suterénne priestory – 18 vnútorných parkovacích miest
1. podlažie - obchodné priestory od 50 - 360m2 - variabilnosť priestorov
2. – 7. podlažie – 55 bytov
– garsónky od 37,80 m2
– 1 izbové byty od 50,00 m2
– 2 izbové byty od 54,00 m2
– 3 izbové byty od 66,00 m2
8. podlažie – 4 apartmány od 101m2 do 125m2

Pre dosiahnutie vysokého štandardu sme v bytoch použili:

Okná plastové s izolačným trojsklom
Vchodové dvere protipožiarne plné
Podlahy – hladký poter pripravený na pokládku podlahovej krytiny
Stropy – železobetónové, izolované proti kročajovému hluku zvukovou izoláciou hr.80 mm z minerálnej vlny, sadrokartónový podhľad
Steny – omietnuté jadrovou omietkou s finálnou vyrovnávacou stierkou
Biele maľby stien a stropov
Vykurovacie telesá – doskové radiátory, v kúpeľni tzv. rebríkové radiátory
Plynová kotolňa s dvoma kondenzačnými kotlami v objekte.
- V každom byte respektíve v každej prevádzke je nainštalovaná bytová výmenníková stanica s elektronickým meračom.
- Majiteľ bytu si zaplatí len za skutočné množstvo spotrebovaného tepla a teplej úžitkovej vody.
Bytový elektrický rozvádzač, rozvody elektriny, v miestnostiach ukončené zásuvkami a vypínačmi
Vývody vodovodu –teplá a studená voda v kuchyni, kúpeľni, WC
Vývody kanalizačných potrubí v kuchyni a kúpeľni, bytové ventily pre odstavenie vody Vývody zaslepené tzv. záslepkou a pripravené pre montáž batérií a „sifónov“.
Balkóny- keramická dlažba protišmyková, izolované, spádované

Byty sú dodávané ako holobyty, t.j. bez ZTI predmetov (WC, umývadlá, vane), obkladov a dlažieb, podlahových krytín, kuchynskej linky, vodovodných batérií, interiérových dverí. Pre jednotlivých záujemcov je možné dodať do bytov štandard v spolupráci s generálnym dodávateľom stavby. Z hľadiska individuálnych potrieb každého záujemcu bude dodávka štandardu nacenená individuálne.

Spoločné priestory:

- Omietky s povrchovou úpravou biela maľba, dlažby, osvetlenie vrátane svietidiel, zvončekové tablá,poštové schránky